اقتصاد

کدام استان‌ها صنعتی‌تر شدند

١٣٩٧/٠٩/١٣:
بخش صنعت
میزان سرمایه‌گذاری و تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره به تفکیک استان‌های کشور تا پایان شش ماهه نخست سال جاری اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در شش ماهه نخست سال جاری ۲۶۵۷ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۴۹ هزار و ۳۶۰ نفر، صادر شده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱.۱ درصدی در تعداد صدور پروانه بهره‌برداری صنعتی، رشد ۱۳۶.۷ درصدی در سرمایه‌گذاری و ۸.۷ درصدی در اشتغال همراه شده است.

براساس اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار ایسنا قرار گرفته است، بیشترین تعداد پروانه بهره‌برداری صادره در نیمه نخست سال جاری مربوط به استان‌های اصفهان با ۲۵۸ فقره، البرز با ۱۸۴ فقره و آذربایجان شرقی با ۱۸۱ فقره بوده است و کمترین تعداد پروانه بهره‌برداری صادره نیز در مدت مذکور به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان شمالی با ۸ فقره، بوشهر با ۱۱ فقره و استان‌های خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد با ۱۳ فقره بوده است.

گفتنی است استان هرمزگان با ۱۹ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، بالاترین میزان سرمایه‌گذاری مندرج در پروانه‌های بهره‌برداری صادره در میان استان‌های کشور را به خود اختصاص داده است و استان بوشهر نیز با حدود ۱۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، کمترین میزان سرمایه‌گذاری مندرج در پروانه‌های بهره‌برداری صادره در استان‌های کشور را تا پایان شش ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده است.

در خصوص مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در مدت مذکور تعداد ۱۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری ۷۵۸ میلیارد تومان و اشتغال ۲۴۹۴ نفر صادر شده است که نسبت به شش ماهه نخست سال قبل به ترتیب با رشد ۱۰.۹ درصدی در تعداد، ۱۳۸.۴ درصدی در میزان سرمایه‌گذاری و ۲۳.۸ درصدی در اشتغال همراه شده است.

نظرات

جهت مطرح کردن نظرات ارزشمندتان درباره کدام استان‌ها صنعتی‌تر شدند لطفا در صورت داشتن حساب کاربری وارد وب سایت شده . در غیر این صورت ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید وارد بحث درباره این خبر شده و نظرات خود را ثبت کنید.