اقتصاد

برداشت از حساب مردم؛ پیشتاز جرایم اقتصادی در فضای مجازی

١٣٩٧/٠٩/١۴:
برداشت از حساب مردم؛ پیشتاز جرایم اقتصادی در فضای مجازی
فرمانده پلیس فتا با اشاره به وجود 400 میلیون کارت بانکی نزد مردم، تصریح کرد بیشترین جرایم اقتصادی در فضای مجازی، برداشت از همین حساب هاست.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار هادیانفر از ثبت ۴۱ هزار جرم در فضای مجازی خبر داد و گفت: بیشتر جرایم در این فضا در زمینه برداشت غیر مجاز بوده است.

فرمانده پلیس فتا گفت: بیشترین جرایم در فضای مجازی، مربوط به برداشت‌های غیر مجاز است که برای کاهش میزان این جرم، از ابتدای سال همکاری‌های خوبی با دستگاه قضا و دادستان کل کشور صورت گرفته است.

رئیس پلیس فتا ناجا در ادامه با بیان اینکه در کشور ۴۰۰ میلیون عابربانک وجود دارد، عنوان کرد: برای کاهش جرایم بانکی، بانک‌ها مکلف به ارائه رمز‌های یک‌بار مصرف (otp) به کاربران هستند.

هادیانفر با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال افزایش ۷۱ درصدی جرایم نسبت به سال گذشته داشتیم، اظهار داشت: امروز میزان کشف جرایم پلیس فتای ایران نسبت به کشور‌های توسعه یافته رشد خوبی داشته و در شرایطی که آمریکا میزان کشف جرم ۲۵ درصد است این آمار در ایران ۸۱ درصد است.

وی با بیان اینکه ۴۱ هزار جرم در هشت ماهه گذشته رخ داده است، افزود: پیش‌بینی ما این است که این آمار تا پایان سال به ۵۸ هزار جرم برسد.

نظرات

جهت مطرح کردن نظرات ارزشمندتان درباره برداشت از حساب مردم؛ پیشتاز جرایم اقتصادی در فضای مجازی لطفا در صورت داشتن حساب کاربری وارد وب سایت شده . در غیر این صورت ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید وارد بحث درباره این خبر شده و نظرات خود را ثبت کنید.