اجتماعی

ایرانی‌ها در صدر کسب تابعیت ترکیه

١٣٩٨/٠۴/٣٠:
بنابر اعلام وزارت ترکیه شهروندان ایرانی در رده اول برای کسب تابعیت ترکیه قرار دارند.

به گزارش ایران جیب از اسپوتنیک، ترکیه برای رونق اقتصاد خود، شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را تسهیل داده و برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، به سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد خرید املاک گران قیمت را دارند و یا در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک ترکیه سپرده‌گذاری کرده‌اند، تابعیت ترکیه اعطا می‌کند. این موضوع باعث شده است که از شهریور پارسال بنابر اعلام وزارت ترکیه حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شوند.

آمار منتشر شده از سوی وزارت کشور ترکیه، تعداد نفراتی می‌باشد که طی ۶ ماه اول ۲۰۱۹ تاکنون از طریق “برنامه اخذ تابعیت بر اساس سرمایه‌گذاری” در ترکیه، تابعیت این کشور را دریافت کرده‌اند. ۲۵۳ ایرانی نیز از همین طریق شهروندی ترکیه را خریداری کرده‌اند و در صدر جدول خریداران قرار گرفته‌اند. پس از ایران، عراق و یمن در رده دوم و سوم قرار دارند.


ایرانی‌ها در صدر کسب تابعیت ترکیه

وزارت کشور ترکیه خبر داد از زمان اعلام تسهیل شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه از شهریور پارسال، حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شده‌اند.

بسیاری از کاربران معتقدند غالب سرمایه‌گذاری‌ها در ترکیه به امید اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه، صورت می‌گیرد. آنها یکی از دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در این کشور را کاهش رقم سرمایه‌گذاری از ۲ میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار می‌دانند.

نظرات

جهت مطرح کردن نظرات ارزشمندتان درباره ایرانی‌ها در صدر کسب تابعیت ترکیه لطفا در صورت داشتن حساب کاربری وارد وب سایت شده . در غیر این صورت ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید وارد بحث درباره این خبر شده و نظرات خود را ثبت کنید.