بازار خودرو

شاسی‌بلند اسپرت مرسدس بنز

١٣٩٨/٠۶/١٢:
مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از نسل جدید شاسی‌بلند کوپه GLE رونمایی خواهد کرد. این ماشین براساس مدل معمولی GLE کارخانه آلمانی ساخته می‌شود، اما ظاهری اسپرت‌تر دارد و به گفته بنز چابک‌تر است.

برخلاف آئودی و ب‌ام‌و که تلاش کرده‌اند شاسی‌بلندهای کوپه‌شان تا حد ممکن از مدل‌های معمولی متفاوت باشد، بخش جلوی دو مدل بنز کاملا شبیه به یکدیگر است و تنها سقف مدل کوپه با شیبی بیشتر به عقب خودرو وصل می‌شود.

o8fabxancs2fnbtyghd.jpg

مدل‌های پایه GLE کوپه موتور شش سیلندر دیزل دارند. اما قوی‌ترین مدل این شاسی‌بلند، موتور شش سیلندر بنزینی دارد که ۴۳۵ اسب بخاری نیرو تولید می‌کند و توسط AMG، زیرمجموعه خودروهای اسپرت بنز ساخته می‌شود.

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این مدل ۵.۳ ثانیه است و حداکثر سرعتش به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

مرسدس-بنز در چند سال گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در ساخت مدل‌های شاسی‌بلند کرده است و با GLE کوپه تعداد شاسی‌بلندهایش به هشت مدل می‌رسد. این مدل‌ها یک سوم کل فروش بنز در جهان را شامل می‌شود.

نظرات

جهت مطرح کردن نظرات ارزشمندتان درباره شاسی‌بلند اسپرت مرسدس بنز لطفا در صورت داشتن حساب کاربری وارد وب سایت شده . در غیر این صورت ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید وارد بحث درباره این خبر شده و نظرات خود را ثبت کنید.