بازار خودرو

جگوار برای رقابت با پورشه

١٣٩٨/٠٩/١٩:
جگوار با ایجاد تغییراتی در مدل اف-تایپ، کوپه اسپرت خود را به‌روز کرد. اف-‌تایپ که باید با طیف گسترده‌ای از خودروهای اسپرت نظیر فورد موستانگ و پورشه ۹۱۱ رقابت کند، حالا ظاهری مدرن‌تر دارد و به امکانات لوکس‌تری مجهز شده است.

علاوه بر چراغ‌ها و جلوپنجره جدید، داخل ماشین هم به فن‌آوری مدرن‌تری مجهز شده است و نمایشگری ۱۲/۳ اینچی در جلوی فرمان اطلاعات مختلف را به سلیقه راننده نمایش می‌دهد.

جگوار همچنین تولید این ماشین با موتور شش سیلندر را متوقف خواهد کرد و اف-تایپ را تنها با موتورهای چهار و هشت سیلندر خواهد ساخت.

قوی‌ترین موتور اف-تایپ ۵۷۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین با این موتور ۳.۵ ثانیه اعلام شده است.

اف-تایپ اگرچه پرفروش‌ترین مدل جگوار نیست، اما از مهم‌ترین محصولات کارخانه است. جگوار سابقه زیادی در ساخت ماشین‌های اسپرت دارد و در حال حاضر اف-تایپ تنها مدل کارخانه است که این وجه از هویت شرکت را نمایش می‌دهد.

اف-تایپ جدید با قیمت پایه شصت هزار دلار برای مدل‌های ارزان‌تر و حدود ۱۳۰ هزار دلار برای مدل‌های قوی‌تر از زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

جگوار همزمان در حال کار بر روی نسل جدید اف-تایپ است که احتمالا در سال ۲۰۲۲ به بازار خواهد آمد. مدل کاملا جدید اف-تایپ قوای محرکه الکتریکی دارد و گفته می‌شود بیشتر از آن که یک ماشین اسپرت باشد، یک سوپرکار خواهد بود.

نظرات

جهت مطرح کردن نظرات ارزشمندتان درباره جگوار برای رقابت با پورشه لطفا در صورت داشتن حساب کاربری وارد وب سایت شده . در غیر این صورت ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. پس از آن می توانید وارد بحث درباره این خبر شده و نظرات خود را ثبت کنید.